ورزشهای اسکولیوز ، درمان اسکولیوزیس، حرکات اصلاحی انحراف جانبی ستون فقرات

ورزشهای اسکولیوز ، درمان اسکولیوزیس، حرکات اصلاحی انحراف جانبی ستون فقرات

ورزشهای اسکولیوز ، ورزشهای اسکولیوز ، حرکات اصلاحی انحراف جانبی ستون فقرات را در این مقاله بررسی می کنیم. اسکولیوز با افزایش سن در برخی از بیماران بدتر می شود. منحنی ممکن است با یا بدون افزایش درد افزایش یابد. بسیاری از بیماران می ترسند که تنها درمان برای تسکین درد، جراحی ستون فقرات باشد.

 

ورزشهای اسکولیوز

با این حال، بسیاری از بیماران نیازی به جراحی ندارند. با برنامه ی ورزشی مناسب یا تمرین، می توانید منحنی را حفظ کنید، به تسکین درد کمک کرده و پیشرفت اسکولیوز خود را متوقف کنید. یکی از شایعات رایج در مورد اسکولیوز این است که باید از هر نوع فعالیت بدنی خودداری کنید. برعکس، هرچه فعالیت بدنی بیشتر باشد، احتمال اینکه درد را تجربه کنید کمتر است. اسکولیوز را نمی توان به طور دائم و بدون جراحی اصلاح کرد. با این حال، ورزش می تواند از بدتر شدن آن جلوگیری کند.

 

بهترین ورزش برای اسکولیوز چیست؟

نوع ورزش بستگی به سن، محل انحناها و علت اسکولیوز دارد؛ بنابراین، فقط یک متخصص حرکات اصلاحی می تواند بهترین ورزش را برای اسکولیوز پیشنهاد دهد. به طور کلی، تمریناتی که عضلات اطراف ستون فقرات را کشیده و قلب را تقویت می کند، توصیه می شود. در اینجا چند نمونه از حرکات خوب وجود دارد:

می توانید از یک میله آویزان شوید و تا جایی که می توانید تحمل کنید، سپس رها کنید و تکرار کنید.

کشش قفسه سینه: پاها را به اندازه عرض شانه باز کرده و دست ها را جلوی قفسه سینه خم کنید. با کشیدن بازوهای خود به عقب و نزدیک کردن استخوان های شانه به یکدیگر، قفسه سینه خود را باز کنید.

ورزشهای اسکولیوز ، درمان اسکولیوزیس

 

کشش پشت: بایستید و بازوها را جلوی قفسه سینه باز کنید. انگشتان خود را ببندید و سعی کنید آن ها را از سینه خود دور کنید. در قسمت پشتی خود احساس کشیدگی خواهید کرد. این کشش را برای چند ثانیه نگه دارید و رها کنید.

2

 

چند نمونه از ورزشهای اسکولیوز اصلی خوب برای اسکولیوز عبارت اند از:

بالا بردن بازو و پا: به حالت پلانک قرار بگیرید و چانه یا پیشانی خود را رو به زمین قرار دهید و پاها را صاف کنید. بازوهای خود را دراز کنید و یک دست خود را به آرامی از روی زمین بلند کنید، موقعیت را برای یک لحظه نگه دارید و آن را به سمت زمین پایین بیاورید. این کار را برای دست و پای دیگر خود نیز تکرار کنید.

3

 

ورزش سوپرمن: روی شکم دراز بکشید و بازوها را در حالت کف دست به سمت پایین باز کنید، هر دو پا و بازوها را بلند کرده و آن ها را به سمت زمین پایین بیاورید.

4

 

می توانید این تمرینات را ۵ تا ۱۵ بار (تکرار) تکرار کنید. اگر هیچ گونه تسکینی پیدا نکردید یا متوجه شدید که بدشکلی ستون فقرات بدتر می شود، باید تمرینات را متوقف کنید. می توانید با یک متخصص حرکات اصلاحی مشورت کنید که می تواند در مورد تمرینات اختصاصی یا خاص اسکولیوز که به عنوان تمرینات اصلاحی شناخته می شود، مشاوره دهد.

تمرینات اصلاحی برای اسکولیوز یک برنامه توانبخشی ویژه است که برای مدیریت اسکولیوز متوسط ​​تا شدید طراحی شده است. این شامل تمرینات اختصاصی برای بیماران بسته به سن، انحنای ستون فقرات و وضعیت عضلات است. روی عضلات پشت، حالت کلی بدن و قدرت عضلات اصلی کار می کند. همچنین، تکنیک های مختلف تنفس برای بهبود درد پیشنهاد می شود. این تمرینات فقط باید زیر نظر متخصص حرکات اصلاحی انجام شود.

 

با اسکولیوز چگونه باید بخوابید؟

از خوابیدن روی شکم خودداری کنید زیرا بدترین حالت خواب برای افراد مبتلا به اسکولیوز است. باعث صاف شدن ستون فقرات قفسه سینه می شود. خوابیدن روی شکم باعث می شود که سر خود را به یک طرف بچرخانید، این امر باعث می شود ستون فقرات پیچ خورده شود. تا کنون، استراحت به پهلو به عنوان یک وضعیت خوب خواب دیده شده است. برای راحتی می توانید یک بالش را بین پاهای خود قرار دهید.

در حالی که تختخواب مخصوص برای اسکولیوز وجود ندارد، پزشکان توصیه می کنند که یک تشک سفت یا متوسط ​​را انتخاب کنید. حتماً مطمئن شوید که آن را به خوبی متناسب با بدن خود انتخاب می کنید.

 

در ورزشهای اسکولیوز از چه تمریناتی باید اجتناب کرد؟

به طور کلی، باید از برخی فعالیت ها و تمرینات اجتناب کنید که می تواند وضعیت و درد را بدتر کند. برخی از این موارد عبارت اند از:

طولانی مدت شنا کردن

بازی فوتبال

تمرینات باز شدن عضلات تنه (مانند تمرینات کشش شدید پشتی، ژیمناستیک، پرش های بلند، باله و برخی از موقعیت های یوگا)

اسب سواری

بازی روی ترامپولین

حمل اجسام سنگین

اسکوات و لانج

تمرینات پیچشی

 

اطمینان حاصل کنید که در مورد سایر فعالیت هایی که باید از آن ها اجتناب کنید نیز با متخصص حرکات اصلاحی مشورت کنید.

 

تأثیر وضعیت سر و گردن در اسکولیوز

وضعیت رو به جلو و خم برای افراد مبتلا به اسکولیوز وحشتناک است. در واقع برای هیچ کس خوب نیست. به نخاع فشار وارد کرده و عروق خونی را به نخاع فشرده می کند. استفاده زیاد از تلفن همراه می تواند به نخاع آسیب برساند و مهره ها را در طول زمان دچار انحطاط کند.

استفاده زیاد از تلفن همراه اغلب منجر به درد مزمن گردن می شود و ممکن است باعث پیشرفت اسکولیوز شود. استفاده از عملکردهای مکالمه با متن، نگه داشتن تلفن در سطح چشم و دراز کشیدن روی رول گردن امن ترین راه برای استفاده زیاد از تلفن همراه است.

 

تأثیر حمل وسایل سنگین بر اسکولیوز

حمل وسایل سنگین، به ویژه در یک طرف، به نیروی طبیعی گرانش می افزاید و ستون فقرات را بیشتر فشرده می کند. کوله پشتی بیش از حد سنگین برای فرد مبتلا به اسکولیوز خطرناک است. حمل کیف فقط روی یک شانه نیز ناسالم است. همین توصیه در مورد وزنه برداری سنگین نیز وجود دارد، به خصوص اگر ستون فقرات کمری را فشرده کند (اسکوات، وزنه برداری، بلند کردن وزنه مستقیم و غیره).

وزن کل کوله پشتی نباید بیش از ۱۰ درصد وزن بدن باشد.

مرتباً موقعیت ها را تغییر دهید. نشستن یا ایستادن طولانی مدت در یک مکان به ستون فقرات فشار وارد می کند. تا جایی که ممکن است ایستاده باشید و یا یا پیاده روی کنید. اگر مجبورید به مدت طولانی بنشینید، یک صندلی با پشتیبانی عالی انتخاب کنید.

 

منبع: dr-golshani.ir

 

 

 

 

ورزشهای اسکولیوز

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ، دکتر نجفی

در سایت دکتر نجفی، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و دانشیار دانشگاه ، عضو انجمن جهانی طب فیزیکی و توانبخشی، مقالات مفید در رابطه با طب فیزیکی را مشاهده نمایید. همچنین درصورت نیاز به ویزیت با دکتر نجفی می توانید از طریق بخش تماس با ما وب سایت دکتر نجفی، ارتباط برقرار نمایید و آدرس کلینیک تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی را مشاهده نمایید.

 

 

 

آدرس مطب کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی دکتر نجفی

فلکه دوم صادقیه – بلوار فردوس – نرسیده به خیابان سلیمی جهرمی پلاک ۱۲۱ – واحد ۲

تلفن مطب کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی دکتر نجفی

۴۴۰۱۶۱۴۲-۴۴۰۵۸۷۶۳

موبایل دکتر نجفی کلینیک تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی

۰۹۹۰۱۱۶۰۳۵۴

وب سایت دکتر نجفی

www.dr-najafi.com

مطب کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی دکتر نجفی در شبکه های اجتماعی

کانال تلگرام دکتر نجفی

صفحه اینستاگرام دکتر نجفی

 

کلمات کلیدی:

ورزشهای اسکولیوز , درمان اسکولیوزیس , حرکات اصلاحی انحراف جانبی ستون فقرات , حرکات یوگا برای اسکولیوز , بدنسازی و اسکولیوز , پلانک برای اسکولیوز , بارفیکس و اسکولیوز , شنا برای درمان اسکولیوز , درمان گیاهی اسکولیوز , پیلاتس و اسکولیوز , بهترین دکتر برای درمان اسکولیوز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question