پیشگیری از زانو درد، توصیه هایی برای درمان درد زانو، درمان آرتروز زانو

پیشگیری از زانو درد، توصیه هایی برای درمان درد زانو و درمان آرتروز زانو

پیشگیری از زانو درد ، توصیه هایی برای درمان درد زانو و درمان آرتروز زانو را در این مقاله آورده ایم. درد زانو یکی از شایع ترین شکایاتی است که باعث مراجعه افراد نزد پزشک می شود، اما برای پیشگیری و کاهش این درد چه نکاتی باید رعایت شود؟ این موضوعی است که دکتر مددی فوق تخصص ارتوپدی درباره آن توضیح می دهد.

 

پیشگیری از زانو درد، توصیه هایی برای درمان درد زانو، درمان آرتروز زانو

درد زانو یکی از شایع ترین شکایاتی است که باعث مراجعه افراد نزد پزشک می شود، اما برای پیشگیری و کاهش این درد چه نکاتی باید رعایت شود؟ این موضوعی است که دکتر مددی فوق تخصص ارتوپدی درباره آن توضیح می دهد.

درد زانو یکی از شایع ترین شکایاتی است که باعث مراجعه افراد نزد پزشک می شود، اما برای پیشگیری و کاهش این درد چه نکاتی باید رعایت شود؟ این موضوعی است که دکتر مددی فوق تخصص ارتوپدی درباره آن توضیح می دهد.

شیوع درد زانو در کشور ما ۵ برابر کشورهای غربی است و علت عمده درد زانو نحوه قرار گرفتن زانو به حالت خمیده و چمباتمه زدن و نشستن افراد روی زانو است .همچنین زانو به علت نیروی زیادی که تحمل می کند مستعد آسیب دیدن است . مثلا در حین راه رفتن در سطح صاف زانو نیم برابر وزن بدن فشار تحمل می کند و در سطح دارای شیب بالای ۲۰ درجه ، سه برابر وزن بدن فشار تحمل می کند . بنابراین مهم ترین راه پیشگیری یا ممانعت از پیشرفت درد زانو ، کاهش وزن است.

وزن بدن فشار مکانیکال به مفاصل وارد می کند. این فشار مفاصل را ساییده و از بین می برد. توصیه می شود تا حد امکان از بلند کردن اجسام سنگین پرهیز کنید یا از یک وسیله کمکی برای بلند کردن آنها استفاده کنید. سعی کنید چهار زانو ننشینید ،نشستن روی مبل یا صندلی که ارتفاع آن با قد و جثه شما مطابقت دارد مانع فشار روی مفصل می شود . بخصوص برای بیمارانی که آرتروز پیشرفته دارند، خوابیدن روی تخت و استفاده از صندلی یا توالت فرنگی کمک زیادی به کاهش درد و جلوگیری از پیشروی بیماری می کند. همچنین این افراد باید روی صندلی نماز بخوانند و از خم و راست شدن زیاد اجتناب کنند. بیماران یا حتی افراد سالم باید عضلات پا را تقویت کنند. ورزش و تقویت عضلات چهار سر ران از مفصل محافظت می کند.

 

طبیعت زمین در ذات خود درمان تمامی بیماری ها را داراست. در حقیقت طبیعت، مواد غذایی را که بهترین درمان برای بیماری های گوناگون است، برای انسان ها فراهم نموده است.

 

افراد دچار زانودرد، بسیاری از شیوه های درمانی از جمله تمرینات ورزشی و جراحی را متحمل می شوند، ولی با رژیم غذایی مناسب بسیاری از مشکلات التهابی آن ها حل می گردد.مواد غذایی زیر کمک کننده هستند.

– استفاده از پروتئین های گیاهی مانند نخود ، عدس ،ماش
– استفاده از میوه ها و سبزیجات سبز رنگ مانند کلم ، کدو،کرفس، نعناع و پونه ،خیار ،کیوی
– استفاده روزانه از سفیده تخم مرغ
– استفاده از قارچ برای آقایان و سویا برای خانم ها
– استفاده ازمواد غذایی غنی از کلسیم

 

برای جلوگیری ازدرد زانو باید یک رژیم غذایی غنی از کلسیم بخورید ما به خانمها توصیه میکنیم که تخم مرع؛ ماهی؛ پنیر, ماست بخورند که استخوانهایشان قوی شود و از زانو درد پیشگیری کنند.

 

نویسنده: دکتر مددی متخصص ارتوپدی

 

 

 

 

پیشگیری از زانو درد

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ، دکتر شریف نجفی

در سایت دکتر شریف نجفی، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و دانشیار دانشگاه ، عضو انجمن جهانی طب فیزیکی و توانبخشی، مقالات مفید در رابطه با طب فیزیکی را مشاهده نمایید. همچنین درصورت نیاز به ویزیت با دکتر شریف نجفی می توانید از طریق بخش تماس با ما وب سایت دکتر شریف نجفی، ارتباط برقرار نمایید و آدرس کلینیک تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی را مشاهده نمایید.

 

 

 

آدرس مطب کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی دکتر شریف نجفی

فلکه دوم صادقیه- بلوار فردوس- نرسیده به خیابان سلیمی جهرمی پلاک ۱۲۱ – واحد ۲

تلفن مطب کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی دکتر شریف نجفی

۴۴۰۱۶۱۴۲-۴۴۰۵۸۷۶۳

موبایل دکتر شریف نجفی کلینیک تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی

۰۹۹۰۱۱۶۰۳۵۴

وب سایت دکتر شریف نجفی

www.dr-najafi.com

مطب کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی دکتر شریف نجفی در شبکه های اجتماعی

کانال تلگرام دکتر شریف نجفی

صفحه اینستاگرام دکتر شریف نجفی

 

کلمات کلیدی:

پیشگیری از زانو درد , توصیه هایی برای درمان درد زانو، درمان آرتروز زانو , زانو درد , برای جلوگیری از زانو درد چه بخوریم , ده تمرین برای بهبود زانو درد , ویتامین برای زانو درد , راههای پیشگیری زانو درد , درمان قطعی زانو درد , برای التهاب زانو چی خوبه , درمان زانو درد با ورزش , درمان زانو درد بر اثر سرما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question