کرونا سبب کاهش ۶۰ درصدی مراجعه مردم به مراکز فیزیوتراپی شده است

کرونا سبب کاهش ۶۰ درصدی مراجعه مردم به مراکز فیزیوتراپی شده است

کرونا سبب کاهش ۶۰ درصدی مراجعه مردم به مراکز فیزیوتراپی شده است از زبان رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران

کرونا سبب کاهش ۶۰ درصدی مراجعه مردم به مراکز فیزیوتراپی شده است این خبر را احمد موذن زاده، رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران روز چهارشنبه در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری مشترک این انجمن با سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح اعلام کرد: کرونا تاثیرات نامطلوبی بر همه حوزه های درمانی از جمله فیزیوتراپی گذاشته بطوریکه عدم پذیرش بیماران در این مراکز، گردش مالی را نیز مختل کرده است.

 

کرونا سبب کاهش ۶۰ درصدی مراجعه مردم به مراکز فیزیوتراپی شده است

به گزارش خبرنگار حوزه سلامت ایرنا، احمد موذن زاده اظهار داشت: بسیاری از مردم به خصوص بیمارانی که دچار مشکلات توانبخشی هستند به خاطر ترس از ابتلا به کرونا، برای دریافت خدمات به این مراکز مراجعه نمی کنند و این مسئله باعث می شود در آینده ای نزدیک با مشکلات عدیده توانبخشی مواجه شویم.

موذن زاده ادامه داد: اکنون هشت هزار فیزیوتراپیست در سه هزار مرکز فیزیوتراپی فعالیت دارند و با توجه به کرونا همچنان مهمان ما است باید بحث فیزیوتراپی از راه دور در کشور نهادینه شود تا افراد دچار مشکلات حاد تر جسمی نشوند.

وی تصریح کرد: تامین هزینه های ماسک، مواد ضدعفونی کننده و دستکش و عدم پوشش بیمه ای در این زمینه گردش مالی مراکز فیزیوتراپی را نیز مختل کرده است.

موذن زاده امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با سازمان بیمه خدمات درمانی را نقطه عطفی در جهت ارایه خدمات به مردم بویژه خانواده نیروهای مسلح دانست و گفت: همکاری مشترک در جهت اتوماسیون پذیرش و ارایه خدمات فیزیوتراپی، همکاری مشترک در تهیه فرم خوداظهاری بیماران در مورد کیفیت نحوه ارایه خدمات، اثربخشی و میزان رضایت خدمات در منزل با تایید انجمن توسط مراکز فیزیوتراپی طرف قرارداد و غیره از محورهای مهم این تفاهم نامه است.

وی افزود: مراکز فیزیوتراپی طرف قرارداد با نظارت انجمن و تایید وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی خدمات فیزیوتراپی در مراکز و منزل به خانواده نیروهای مسلح ارایه می دهد.

امیر نوروزی مدیرعامل بیمه سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح  نیز در حاشیه این نشست گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ مرکز فیزیوتراپی همکاری مشترک در ارایه خدمت به خانواده نیروهای مسلح دارند.

وی اظهار داشت: این سازمان اولین سازمان بیمه گری است که در حوزه توانبخشی فعالیت دارد و قرار است با همکاری انجمن فیزیوتراپی این بسته خدمتی را توسعه دهیم و با توجه به اینکه کشورمان به سمت جمعیت سالمندی پیش می رودبحث توانبخشی و فیزیوتراپی در اولویت برنامه ما قرار گرفت.

نوروزی با بیان اینکه باید ضررهای ناشی از سلامت جسمی دوره سالمندی را گرفت، تصریح کرد: پرسنل نیروهای مسلح با توجه به سختی کاری که در دوره خدمت دارند در بازنشستگی دچار آسیب های جدی جسمی هستند و باید به آنها خدمات فیزیوتراپی ارایه شود و انجمن فیزیوتراپی نخستین انجمنی است که به همکاری مشترک پرداخته ایم.

وی اظهار داشت: بسته خدمتی ارایه شده شامل بیمه پایه و مکمل است و شرایطی فراهم شده تا خدمات فیزیوتراپی در منزل نیز بصورت سرپایی ارایه شود.

در پایان نشست امضای تفاهم نامه همکاری مشترک انجمن فیزیوتراپی ایران و سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح ازخانواده اصغر عیسی آبادی مسوول بخش فیزیوتراپی بیمارستان خانواده ارتش که در حین خدمات به کرونا مبتلا و به عنوان شهید مدافع سلامت جان خود را از دست داد، تقدیر شد.

 

منبع: ایرنا

 

 

 

 

کرونا سبب کاهش ۶۰ درصدی مراجعه مردم به مراکز فیزیوتراپی شده است

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ، دکتر شریف نجفی

در سایت دکتر شریف نجفی، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و دانشیار دانشگاه ، عضو انجمن جهانی طب فیزیکی و توانبخشی، مقالات مفید در رابطه با طب فیزیکی را مشاهده نمایید. همچنین درصورت نیاز به ویزیت با دکتر شریف نجفی می توانید از طریق بخش تماس با ما وب سایت دکتر شریف نجفی، ارتباط برقرار نمایید و آدرس کلینیک تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی را مشاهده نمایید.

 

 

 

آدرس مطب کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی دکتر شریف نجفی

فلکه دوم صادقیه- بلوار فردوس- نرسیده به خیابان سلیمی جهرمی پلاک ۱۲۱ – واحد ۲

تلفن مطب کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی دکتر شریف نجفی

۴۴۰۱۶۱۴۲-۴۴۰۵۸۷۶۳

موبایل دکتر شریف نجفی کلینیک تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی

۰۹۹۰۱۱۶۰۳۵۴

وب سایت دکتر شریف نجفی

www.dr-najafi.com

مطب کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی دکتر شریف نجفی در شبکه های اجتماعی

کانال تلگرام دکتر شریف نجفی

صفحه اینستاگرام دکتر شریف نجفی

 

کلمات کلیدی:

کرونا سبب کاهش ۶۰ درصدی مراجعه مردم به مراکز فیزیوتراپی شده است , کرونا , ویروس کرونا , طب فیزیکی و توانبخشی , coronavirus , corona virus , corona

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question